• چهارشنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 984-3586-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

در جلسه مشترک رئیس دانشگاه تبریز با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس مطرح شد:

اخذ مجوز بورسیه ۳۰ دانشجوی خارجی در پردیس ارس دانشگاه تبریز

مجوز بورسیه ۳۰ دانشجوی خارجی توسط پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز دریافت شد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، رئیس دانشگاه تبریز در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، گفت: جذب دانشجویان  خارجی جزو اولویت های دانشگاه تبریز است و پردیس بین المللی ارس این دانشگاه پتانسیل‌های بالایی در این زمینه دارد.

میررضا مجیدی تاکید کرد: صنایعی که در منطقه آزاد ارس مستقر هستند و ظرفیت‌های بالای گردشگری به این موضوع کمک می کنند. 

وی با اشاره به اهمیت ارتباط دانشگاه دانشگاه با صنعت، خاطرنشان کرد: دانشگاه تبریز می تواند به کمک بخش های تحقیق و توسعه صنایع مستقر در ارس آمده و در زمینه بهبود کیفیت کالاهای تولیدی با صاحبان صنعت همکاری کند. 

 مجیدی در ادامه گفت: ارتباط و همکاری با اساتید دانشگاه‌های قفقاز و اوراسیا با دانشگاه های ارس نیز جزو برنامه‌های آتی است. 

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه های تعریف شده، واحد بین الملل انجمن بازاریابی ایران در شمال غرب کشور در منطقه ازاد ارس راه اندازی می شود. 

مجیدی افزود: کارگاه های آموزشی متناسب با نیازهای صنایع منطقه توسط دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد. 

رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به ضرورت همکاری مشترک با شرکت های دانش بنیان مستقر در ارس، عنوان کرد: همکاری مشترک شرکت های دانش بنیان های مستقر در مرکز رشد دانشگاه تبریز با شرکت های دانش بنیان مرکز رشد ارس به توسعه صنعتی استان کمک می کند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود، تاکید کرد: تیم تحقیقاتی مشترک دانشگاه های ترکیه  دانشگاه تبریز در حوزه ها و  زمینه های مورد نظر  فعالیت خواهند کرد. 

مجیدی گفت: در  بحث گردشگری حضور انجمن علمی گردشگری و کانون علمی گردشگری دانشگاه تبریز که  تور لیدر های گردشگری متشکل از دانشجویان هستند، می توانند در زمینه گردشگری ارس هم ایفای نقش می کنند.

رئیس پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز نیز در ادامه جلسه گفت: مجوز بورسیه ۳۰ دانشجوی خارجی برای تحصیل در پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز، اخذ شده است.

سید صمد حسینی افزود:  انتقال دانشجویان ایرانی که مشغول به تحصیل در آذربایجان، ارمنستان و نخجوان هستند نیز یکی دیگر از موضوعات مهمی است که در پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز دنبال می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این جلسه تاکید کرد: وام کم بهره برای دانشجویان پردیس ارس دانشگاه تبریز با معرفی به بانک و از طریق صندوق رفاه دانشگاه با مشارکت سازمان منطقه آزاد ارس، تعلق می گیرد.

محسن نریمان گفت: دانشگاه تبریز یکی از برندهای مهم دانشگاهی کشور است و از هر نوع فعالیت دانشگاه تبریز در منطقه آزاد ارس حمایت می کنیم. 

وی با اشاره به حمایت از حضور اساتید و دانشجویان خارجی و ایرانی در ارس خاطرنشان کرد: افزایش فعالیت دانشگاهی باعث معرفی بیشتر ارس در سطح کشور و مجامع بین المللی خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: