• یکشنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-12114-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

رئیس پردیس دانشگاه‌های تبریز خبر داد

مذاکره با جمهوری نخجوان برای انتقال دانشجویان ایرانی به پردیس بین‎المللی دانشگاه تبریز

رئیس پردیس دانشگاه‌های تبریز از مذاکره با جمهوری خودمختار نخجوان برای انتقال دانشجویان ایرانی به پردیس بین‎المللی ارس دانشگاه تبریز خبر داد.
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، سید صمد حسینی در نشست خبری گفت: به منظور کمک به حل مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دانشجویان ایرانی که مشغول تحصیل در دانشگاه‎های کشورهای همجوار مانند ترکیه، ارمنستان، جمهوری آذربایجان و نخجوان هستند، برای انتقال دانشجویان به پردیس بین‎المللی ارس با این کشورها و دانشجویان مذاکره می‎کنیم تا این دانشجویان مشکل ترجمه و مدرک نیز نداشته باشند. 


وی با اشاره به فراخوان جذب دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی از طریق آزمون تخصصی اظهار کرد: با توجه به تمایل زیاد دانشجویان عراقی به تحصیل در دانشگاه تبریز با کشور عراق نیز وارد مذاکره خواهیم شد. 

  
وی در ادامه با اشاره به فراخوان پردیس بین‎المللی دانشگاه تبریز گفت: این پردیس برای نیم سال اول سال تحصیلی 99-98 در 39 رشته گرایش در مقطع کارشناسی ارشد و در 43 رشته در مقطع دکتری تخصصی دانشجو می‎پذیرد. 
  
وی بیان کرد: پذیرش دانشجو در ارشد تک مرحله‎ای بوده و با مصاحبه انجام می‎شود و آزمون دکتری با رعایت نسبت 50، 20 و 30 مصوب مجلس شورای اسلامی و با آزمون کتبی، مصاحبه و سوابق پژوهشی انجام می‎شود. 
  
حسینی اضافه کرد: پذیرفته‌شدگان می‎توانند یکم الی پانزدهم تیر ماه ثبت نام اینترنتی کنند و زمان مصاحبه دو الی هشتم شهریور ماه خواهد بود، نتایج نهایی نیز بیست و ششم شهریور ماه در وب سایت دانشگاه و سایت سازمان سنجش منتشر می‎شود. 
  
وی گفت: تا کنون 1300 دانشجو از پردیس‎ بین‌المللی ارس دانشگاه تبریز فارغ‎التحصیل شده‌اند که بیشتر آن‌ها دانش آموخته مقطع ارشد بوده‌اند. 
  
وی در پایان خاطرنشان کرد: توسعه خوابگاه‌های پسرانه، دخترانه، متاهلی، تکمیل سایت آموزشی دانشگاه و برگزاری همایش «نقش مناطق آزاد در توسعه کشور» در بیست و هفتم آبان ماه از جمله برنامه‌های آتی پردیس بین‎المللی دانشگاه تبریز به شمار می‎آیند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: