• دوشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9712-1786-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

افزایش 2.5 برابری تعداد برندگان جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان در دانشگاه تبریز

رئیس گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز از افزایش 2.5 برابری تعداد برندگان جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان در این دانشگاه خبر داد . 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حمید احمدی در خصوص برندگان جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان در سال تحصیلی جاری اظهارکرد: تعداد دانشجویان دانشگاه تبریز که در نیم سال اول سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ مشمول جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان شده اند، مجموعاً ۴۸ نفر است که از این تعداد، ۲۳ نفر در رشته های زیرمجموعه گروه عمده تخصصی فنی– مهندسی در حال تحصیل هستند. به گفته وی، تعداد نفرات برگزیده در گروه های عمده تخصصی علوم پایه، علوم انسانی و کشاوزی و دامپزشکی نیز به ترتیب ۱۳ نفر، ۱۱ نفر و یک نفر است . 

وی با تاکید بر این که تعداد دانشجویان مشمول این جوایز در نیم سال اول سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ ، مجموعاً ۱۹ نفر بوده است، یادآور شد: در همین راستا مشاهده میشود تعداد دانشجویان برگزیده در نیم سال اول سال تحصیلی جاری، با ۲۹ نفر افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بیش از 2.5       برابر شده است . 

احمدی با اشاره به اهداف اعطای جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان گفت: این بنیاد با هدف حمایت مادی و معنوی از دانشجویان نخبه و هدایت این استعدادهای برتر به سمت اولویت های راهبردی کشور، تسهیلات و جوایز متنوعی را طراحی و ارائه می کند؛ که از آن جمله می توان به اعتبارات آموزشیاری-پژوهشیاری- فن یاری، اعتبار ارتباطات علمی، اعتبار توانمندی آموزشی کارآفرینی، اعتبار شرکت در مجامع علمی خارجی، اعتبار اعزام به فرصت مطالعاتی، راتبه دانشجویی، اعتبار هسته مسئله محور پژوهشی- فناورانه، تسهیلات نظام وظیفه، بیمه تکمیلی درمان، هدیه ازدواج، ودیعه اجاره مسکن و غیره اشاره کرد . 

وی اضافه کرد: گروه حمایت از استعدادهای درخشان از مساعدت و همراهی اعضای هیأت علمی واحدهای مختلف آموزشی و پژوهشی دانشگاه و تلاش های دلسوزانه اساتید مشاور استعدادهای درخشان، که با افزایش انگیزه و اعتماد به نفس دانشجویان جهت شرکت در فراخوان بهره مندی از این جوایز و همچنین اطلاع رسانی و ارائه مشاوره در مقاطع مختلف، زمینه این افزایش قابل توجه در تعداد نفرات برگزیده دانشگاه تبریز را فراهم آوردند، صمیمانه تقدیر و تشکر می نماید . 

یادآور می شود: دانشگاه تبریز در حال حاضر با داشتن ۸۰۰ عضو هیات علمی و بیش از ۲۴ هزار دانشجو که بیش از ۵۰۰ نفر آنها عضو گروه حمایت از استعدادهای درخشان هستند، یکی از دانشگاه‌های بین‌المللی، سطح یک و برتر کشور است .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: