• چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9711-2486-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه تبریز خواستار استفاده از ظرفیت اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز شد

رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه تبریز در بخش‌های مختلف، بر سیاست راهبردی دانشگاه تبریز جهت حضوردرعرصه‌های علمی بین المللی تاکید کرد و گفت: خواستار استفاده از ظرفیت اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز جهت گسترش همکاری‌های علمی با کشور ترکیه به خصوص در شرایط فعلی سیاسی هستیم.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، میررضا مجیدی در این دیدار با اشاره به روابط خوب ایران با کشور برادر و همسایه ترکیه، اظهار کرد: دو کشور ایران و ترکیه در بین کشورهای منطقه از ظرفیت‌های فراوانی در حوزه‌های مختلف از جمله تولید علم و فناوری برخوردار هستند که باید از این پتانسیل‌ها برای توسعه پایدار دو کشور بهره‌مند شد. 

رئیس اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز هم در این دیدار ضمن علاقمندی به همکاری با دانشگاه تبریز از جانب دانشگاه‌های عضو این اتحادیه، بر استفاده از ابزار علم و دیپلماسی علمی به عنوان ابزار بسیار کارآمد برای نزدیک کردن دو کشور ایران و ترکیه تاکید کرد. 

 رمضان کورکماز، در ادامه با اشاره به سابقه تاریخی و فرهنگی دو کشور ایران و ترکیه ،بیان کرد: دانشگاه‌های ترکیه آماده هرگونه توسعه همکاری مشترک با دانشگاه‌های ایران و به ویژه با دانشگاه تبریز است. 

  رئیس اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز در خاتمه همبستگی دو ملت برادر و دوست را در شرایط کنونی که آمریکا فشار ظالمانه زیادی بر کشور ایران و نیز حتی ترکیه وارد می‌کند، ضروری بیان کرد.
 
 مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه تبریز نیز در این دیدار با اشاره به اهداف سفر و دیدار رئیس اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز با رئیس دانشگاه تبریز، گفت: این دیدار بیشتر به منظور بررسی، مذاکره و هماهنگی اولیه جهت برگزاری اجلاس روسای دانشگاه‌های ترکیه عضو این اتحادیه به میزبانی دانشگاه تبریز بوده است. 

 سعید شجاعی با تاکید بر این‌که این اجلاس اواخر فروردین ۹۸ و با حضور برخی از روسای دانشگاه‌های ایران برگزار خواهد شد، اظهار کرد: اجلاس روسای دانشگاه‌های ترکیه عضو این اتحادیه به میزبانی دانشگاه تبریز فرصتی برای تعمیق روابط علمی ایران و دانشگاه‌های ترکیه در زمینه تبادل دانشجو و استاد و به خصوص استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات طرفین است. 

 وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان این‌که اتحادیه دانشگاه های قفقاز ۱۶۴ عضو از سراسر منطقه قفقاز دارد که دانشگاه تبریز یکی از اعضای اصلی آن است، بیان کرد: همچنین نمایشگاهی برای معرفی توانمندی‌های دانشگاه‌های ترکیه‌ای حاضر در این اجلاس پیش بینی شده است.

گفتنی است؛ رئیس اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز به منظور بررسی و هماهنگی اولیه جهت برگزاری اجلاس روسای دانشگاه‌های ترکیه عضو این اتحادیه به میزبانی دانشگاه تبریز با دکتر میر رضا مجیدی رئیس این دانشگاه دیدار کرد. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: