• شنبه ۲۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-4487-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:

تبریز مرکز پرورش اساتید بزرگ دنیای هنری کشور است


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه تبریز همواره خاستگاه هنرهای بی بدلیل و همچنین مرکز پرورش اساتید بزرگ دنیای هنری کشور بوده است، گفت: کهن شهر تبریز میزبان بیست و پنجمین دوره جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، یکی از رویدادهای بزرگ هنری کشور است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمد محمدپور در آیین افتتاح بیست و پنجمین دوره جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان، ضمن آرزوی موفقیت برای شرکت کنندگان این دوره از جشنواره، اظهار کرد: بار دیگر شاهد رویداد بزرگ هنری در کشور هستیم که اینبار کهن شهر تبریز، میزبان جوانان هنرمند از اقصی نقاط کشور است.

وی ادامه داد: تبریز در گذر تاریخ، منشا تحولات تاریخی و فرهنگی بسیاری بوده، اکنون ٤١٠ شاعر، عارف و ادیب نامی که در طول یک هزاره گذشته زیسته‌اند و در مجموعه مقبره الشعرا این کهن شهر، آرام گرفته‌اند، میزبان هنرمندان جوان و خلاق کشور است.

وی افزود: از همه کسانی که در برگزاری این جشنواره اهتمام ورزیدند تشکر و از اساتید استان که همواره ستون خیمه‌های هنر آذربایجان بوده اند قدردانی می‌کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به مصادف بودن آیین افتتاح این رویداد هنری با سالروز بازگشت آزادگان به کشور، هنرمندان را نیز همچون آزادگان رشید، طلایه‌دار دوام و پایداری کشور دانست و اتکا مسیر فرهنگ و هنر را وابسته به هنرمندان خلاق و ارزنده عنوان کرد و گفت: مسیر فرهنگ و هنر کشور به وجود هنرمندان جوان خلاق و پویا تداوم خواهد داشت، با فعالیت‌های جوانان این کشور شاهد شکوفایی و موفقیت‌های ارزنده‌تری در سطح ملی و بین المللی خواهیم بود.

محمدپور اظهار کرد: خرسندیم از اینکه طی برگزاری این جشنواره  از مقام هنری پنج استاد برجسته آذربایجان، "کیومرث کیاست"، "مسعود ستارزاده"، "علی دائم امید"، "محمد حسن رضازاد" و "رحیم عظیمی"  تجلیل به عمل خواهد آمد.

عظمت هنری تبریز، پشتیبان هنر جوانان خلاق

"رضوان صادقزاده" دبیر هنری بیست و پنجمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان نیز در آیین افتتاح این جشنواره ضمن تقدیر از مساعدت و همکاری های ویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در راستای برگزاری این دوره از جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در تبریز، گفت: بسیار خرسندیم که این دوره از جشنواره هنرهای تجسمی در شهر هنردوست و هنرپرور تبریز برگزار می شود.

دبیر هنری بیست و پنجمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان، ادامه داد: برای بیان عظمت تبریز همین نکته کافی است که شاعر پرآوازه "نظامی گنجوی" از این خطه بوده و برای بیان عظمت نظامی گنجوی همین نکته کافی که شاعر شیرین سخن عطار نیشابوری برای  نقاشان هم دوره خود رسم تصویر خود بر زانوان نظامی گنجوی را خواستار بود.

صادقزاده در پایان سخنان خود ضمن آرزوی موفقیت برای شرکت کنندگان در این جشنواره، اظهار کرد: شرکت کنندگان برگزیده و راه یافته به این جشنواره از فردا ٢٧ مرداد، کار خود را در کارگاه های هنری آغاز خواهند کرد که متعاقبا روند رقابت و بررسی آثار اعلام خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: