• چهارشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-23114-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

قلمع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز در ورودی شرق تبریز

شهرداری کلانشهر تبریز با مشارکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی، نسبت به قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز حریم بستر و ساماندهی مسیر مهرانه رود از ورودی دروازه تهران اقدام می کند . 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، شهردار کلانشهر تبریز در این خصوص گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم بستر و نیز محدود شدن مسیر مهرانه رود، یکی از اصلی ترین عوامل وقوع آبگرفتگی و سیلاب به هنگام بارش‌های فصلی است. 
  
ایرج شهین باهر اظهار کرد: با هماهنگی نهادهای ذیربط از جمله آب منطقه ای آذربایجان شرقی، طرح قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز و نیز لایروبی مسیر مهرانه رود از سمت ورودی شرق تبریز در دستور کار شهرداری قرار دارد . 
  
وی با اشاره به اینکه این پروژه در راستای احیای مجموعه گردشگری و تاریخی خلعت پوشان اجرایی می‌شود، یادآور شد: شهرداری کلانشهر تبریز برای احیای مجموعه خلعت پوشان و ساماندهی مسیر مهرانه رود از سمت شرق، حدود سه میلیارد تومان هزینه خواهد کرد . 

  
شهردار منطقه 5 کلانشهر تبریز نیز اظهار کرد: در راستای احیای مجموعه برج خلعت پوشان در مسیر جاده تهران، ساماندهی مسیر بستر مهرانه رود به طول شش کیلومتر توسط شهرداری منطقه 5 آغاز شده است . 
  
یعقوب هوشیار تشریح کرد: در فاز اول این پروژه نسبت به رفع تصرف ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم بستر مهرانه رود اقدام می‌شود . 
  
هوشیار خاطرنشان کرد: پس از اتمام فاز اول این پروژه، عملیات عمرانی این پروژه با هدف تبدیل ورودی شرقی مهرانه رود به یکی از مناطق تفریحی و گردشگرپذیر تبریز اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: