• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-1986-5
  • خبرنگار : 1132
  • منبع خبر : ----

استاندار:

دانشگاهی که هزینه آن از طریق دولت تامین شود در سطح دانشگاه نسل یک می‌ماند

استاندار آذربایجان شرقی گفت: دانشگاه‌های برتر و پیشرو جهان درآمدزایی دارند و از دولت بودجه ای نمی‌گیرند، دانشگاهی که پول آن از طریق دولت تامین شود در سطح دانشگاه نسل یک یعنی دانشگاه آموزشی می‌ماند و نمی‌تواند به عنوان یک دانشگاه نسل سوم یعنی دانشگاه کارآفرین عمل کند. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در دیدار مسئولان دانشگاه پیام نور استان با وی، اظهار کرد: وجود تعداد زیاد دانشگاه‌ها با عناوین مختلف در سطح استان و کشور یکی از معضلات اصلی هست که باید در راستای حل آن بکوشیم . 
  
وی با اشاره به اهمیت پژوهش و کارآفرینی و لزوم عملیاتی شدن آن در سطح دانشگاه‌های استان، گفت: اصولا باید مقطع تحصیلات تکمیلی و دانشجویان این مقطع، در دانشگاه به عنوان پرچم داران پژوهش و کارآفرینی باشند نه اینکه بعد از فارغ التحصیلی دنبال کار اجرای بروند. 
  
وی با اشاره به اینکه آموزش‌های ما در هیچ دانشگاهی به صورت کاربردی نیست، گفت: این موضوع باید اصلاح شود و فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها بتوانند بعد از ورود به جامعه، کارآفرین و خلاق بوده و برای خود و دیگران شغل ایجاد کنند. 
  
خدابخش با اشاره به اهمیت کارهای پژوهشی در سطح کشور، گفت: می توانیم به کمک دانشگاه، مشکلات جامعه در حوزه های مختلف را بررسی کرده و با نوشتن راه حلی مناسب و انجام کار تحقیقی و پژوهشی هم کمک حال جامعه و دولت باشیم و هم از طریق فروش نتیجه تحقیق انجام شده، ایجاد درآمد کنیم و این امر ضروری و شدنی است و من از دانشگاهیان می‌خواهم  با ورود به این عرصه و شناسایی مشکلات در راستای حل آنها کمک حال دولت و کشور باشند . 
  
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دیدارهای اخیر خود با دانشگاهیان و دانشجویان ، گفت: تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر ارتباط بیشتر و تنگاتنگ صنعت با دانشگاه هست و ما باید در راستای تحقق این امر و رفع مشکلات کشور حرکت و تلاش کنیم و با تاسیس شرکت‌های دانش بنیان و مراکز رشد و نوآوری و استفاده از جوانان مومن و متعهد کشور زمینه های تبدیل علم به ثروت را در کشور مهیا سازیم .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: