• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-4087-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

ورود 520 هزار گردشگر خارجی به آذربایجان شرقی در سال گذشته

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: سال 96 براساس آمار سازمان مرکزی، یک میلیون و  830 نفر شب در استان اقامت داشته‌ایم و مجموع گردشگر ورودی به استان ما در سال گذشته 520 هزار نفر گردشگر خارجی  و چهار میلیون و300 هزار نفر گردشگر داخلی بود. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، فرشاد رستمی در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای تابستانی استان، با بیان این‌که در نوروز سال 97، 466 هزار و 440 نفر در مراکز میراث فرهنگی اقامت داشته‌اند، افزود: این آمار نسبت به نوروز سال 96 که 331هزار و 254 نفر بودند، رشد 40 درصدی داشته است. 
  
وی آمار بازدید از موزه‌ها در بازه‌ی زمانی نوروز سال 97، 277 هزار و 505 نفر اعلام کرد و گفت: بازدید از سایر جاذبه‌های گردشگری استان در سال 97، سه میلیون و 472 هزار و 835 نفر بوده و نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 18 درصد رشد داشته است. 
  
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با بیان این‌که ایام تعطیلات نوروزی سال 97، موزه ی قاجار و آذربایجان جزو پربازدیدترین آثار تاریخی تحت نظارت میراث فرهنگی بوده‌اند، افزود: امسال دو هزار و 877 مورد بازدید از مراکز اقامتی، رستوران و پذیرایی در سطح استان به عمل آمده است، طبق نظرسنجی در جامعه آماری هزار نفری، در حوزه ی پراکندگی چهار استان تهران، مازندران، همدان و البرز در صدر سفر به استان ما قرار گرفته‌اند. 
    
وی در خصوص نحوه‌ی انتخاب مقصد گردشگران طبق آمار اعلام شده، تشریح کرد: 335 نفر براساس تجربه ی قبلی، 268 نفر براساس توصیه‌ی دوستان و توصیه های تلویزیونی و وب سایت های اطلاع رسانی نیز در رتبه های بعدی قرار دارند. 
  
رستمی بیان کرد: در حوزه ی تجربه ی مسافرت به تبریز، 48 درصد از مسافران استان برای چندین سال متوالی و 38 درصد برای دومین و سومین بار و 14 درصد نیز برای اولین بار به استان ما سفر کرده‌اند. 
  
وی با بیان این‌که 60 درصد گردشگران از موضوع اطلاع رسانی در حین ورود به استان رضایت داشته‌اند، افزود: می‌توان با همکاری و تعامل دستگاه ها میزان رضایت گردشگران را افزایش داد. 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با بیان این‌که طبق نظرسنجی امسال اقامت 50 درصد از مسافران به پنج الی هفت شب افزایش یافته است، گفت: در سال‌های گذشته مسافران به مدت دو شب در استان ما اقامت می‌کردند ولی امسال رشد چشمگیری در این زمینه داشته‌ایم. 

وی عنوان کرد: دیدار اقوام و آشنایان در سنوات گذشته یکی از اهدف  سفر کردشگران به تبریز بود ولی در حال حاضر بالای 75 درصد گردشگران استان به دلیل بازدید از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و اماکن گردشگری به تبریز سفر می‌کنند. 

رستمی با اشاره به مکان‌های انتخابی در اقامت، افزود: سال جاری گردشگران  47 درصد از مراکز اقامت تحت پوشش سازمان میراث، 20 درصد منزل اقوام و آشنایان و 18 درصد مدارس و 10 مهمان سراهای سایر دستگاه‌ها را جهت اقامت انتخاب کرده‌اند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: