• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-3987-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

تمامی موانع گردشگری برای سفرهای تابستان رفع شود

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این‌که تمامی دستگاه‌ها موانع موجود در حوزه گردشگری را رفع کرده و اقدامات لازم را برای پذیرش گردشگران در استان انجام دهند، گفت: وضعیت فعلی جاده‌ها مناسب نیست و به همین منظور به تمیزی اطراف جاده و لکه گیری اسفالت توجه ویژه شود.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، صادق پورمهدی در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای تابستانی استان، با بیان این‌که استان ما بعد از تلاش‌های مستمر به مقصد گردشگری در شمال غرب کشور تبدیل شده است، اظهار کرد: خوشبختانه در چند سال اخیر مسئولان به اهمیت گردشگری در کشور پی برده و آن را راهکاری جهت شکوفایی و توسعه‌ی درآمدزایی در کشور اعلام کرده‌اند. 
  
وی ادامه داد: برای این‌که استان ما از هرجهت توسعه یافته شود، باید همواره به حوزه‌ی گردشگری توجه ویژه‌ای داشته باشیم. معتقدم برای این‌که در جامعه کاری پیش برود باید ریسک مدیریت شده انجام داد. 
  
 معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: زمانی هتل‌ها به دلیل نبود مسافر تعطیل می‌شدند، اما اکنون تمامی ظرفیت هتل‌های تبریز تکمیل می‌شود. تعامل و فراهم بستر مناسب موجب شده سیلی از گردشگران به استان ما مراجعه کنند و بنده پیش بینی می‌کنم در تابستان امسال با موجی از گردشگران مواجه خواهیم شد. 
  
وی به اهمیت بحث فرهنگی گردشگری در استان تاکید کرد و افزود:  ما باید تبریز 2018 را به فال نیک گرفته و از آن به صورت مطلوب بهره ببریم و مسافران زیادی را جذب استان کنیم، چرا که هر مسافری می تواند به عنوان سفیر از استان ما خارج شده و تبریز را با خاطرات خوش به همشهریان خود معرفی کند. 
  
وی به استفاده از ظرفیت‌های عینالی در جهت جذب گردشگران اشاره کرد و افزود: مجموعه‌ی شش هزار هکتاری عینالی برای استان ما ارزشمند است، تاکنون توانسته‌ایم از یک هزار هکتار آن بهره مند شده و خدمات گردشگری ایجاد کنیم، ولی هنوز هم برخی از مردم در خود تبریز این مکان گردشگری را نمی شناسند.

پورمهدی با بیان این‌که باید داشته‌های خود را در استان دریابیم، افزود: ارک، بازار تبریز و مسجد کبود جزو پتانسیل‌های بی نظیر گردشگری استان هستند. همچنین موزه‌ی قاجار در گذشته، در پستو قرار گرفته بود ولی در حال حاضر به نگینی برای آذربایجان تبدیل شده است. 
  
معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی افزود:  بازار تبریز نباید در ایام تعطیل بسته شود. کیفیت آسفالت‌ها و نصب تابلوهای راهنما در سطح شهر باید اصلاح شود  و نماز خانه و سرویس بهداشتی‌های بین راهی مناسب در استان فراهم شوند‌. 
  
وی با بیان این‌که قضاوت مسافر در ورودی شهر، راه آهن، مرز کشور، فرودگاه و برخورد اول در خصوص آن کشور انجام می‌شود، بیان کرد: در حوزه ی فرهنگی و نرم افزاری باید به بحث معرفی و آموزش توجه جدی داشته و آمادگی لازم را برای پذیرش مسافران در سفرهای تابستانی داشته باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: