• شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-7387-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

بازدید 19330 نفر از اماکن و محوطه‌های تاریخی آذربایجان شرقی در روز جهانی موزه‌ها

رییس امور موزه‌های آذربایجان شرقی از بازدید ۱۹ هزار و ۳۳۰ نفر در روز جهانی موزه، جمعه ۲۸ اردیبهشت از اماکن و محوطه‌های تاریخی آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مهدی بزاز دستفروش با اعلام این خبر افزود: همزمان با روز جهانی موزه (۱۸ می) مصادف با ۲۸ اردیبهشت و آغاز هفته میراث فرهنگی بازدید از موزه‌ها با استقبال چشمگیر مردم و گردشگران داخلی و خارجی مواجه شد.

بزاز افزود: روز ۲۸ اردیبهشت همزمان با روز جهانی موزه‌ها، ۱۹ هزار و ۳۳۰ نفر از موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی تحت نظارت اداره کل بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۵۳ درصد رشد داشته است. 

وی اظهار کرد: موزه آذربایجان با آمار بازدید بالغ بر ۵۱۵۰ نفر، مسجد کبود با ۵۱۰۰ نفر، موزه قاجار با ۲۵۰۰ نفر و موزه مشروطه با ۲۳۰۰ نفر به ترتیب بیشترین آمار بازدید در استان را به خود اختصاص دادند.

رییس امور موزه‌های استان در پایان گفت: امروزه وجود موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی در هر شهر، نماد و مظهر رشد و کمال فرهنگی مردم آن شهر محسوب می‌شوند و نقش بسیار مهمی در معرفی تجارب فکری، فرهنگی و هنری و القا و انتقال احساس و بینش و اندیشه ایرانی و هویت ملی دارند. 

گفتنی است، همزمان با روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث فرهنگی در چهار موزه تبریز و موزه ایلخانی، برنامه‌های متنوعی تدارک دیده شده است. 
 
بر اساس برنامه ریزی انجام یافته نمایشگاه آب در فرهنگ و تمدن ایران و نشست علمی بررسی حفاظت و مرمت آثار سایت موزه عصر آهن در موزه آذربایجان برگزار خواهد شد.

نمایشگاه عروسک های خیمه شب بازی و آثار استاد ابوالحسن خان اقبال آذر در "موزه قاجار"، نمایشگاه تلگراف های شهید ثقه الاسلام تبریزی از رهبران نهضت مشروطه در "موزه مشروطه"، نمایشگاه چهل آینه ( تصاویر آثار خوشنویسان ادوار مختلف با مضمون سوره حمد) در "موزه قرآن و کتابت" تبریز و نمایشگاه مشروطه مراغه ( اسناد و تصاویر مربوطه به مراغه در دوران  مشروطه ) در "موزه ایلخانی"  مراغه، برپا خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: