• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-18714-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی:

حقوق و مزایای مددکاران افزایش می‌یابد

مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی با بیان اینکه سازمان بهزیستی کشور به دنبال افزایش حقوق و مزایای مددکاران است، گفت: امسال شاهد افزایش حقوق مددکاران می‌شویم تا شاید بتوان بخش کمی از زحمات این تلاش گران را جبران کنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی در مراسم گرامیداشت روز مددکاری اجتماعی با اشاره به اهمیت این روز  اظهار کرد: در تقویم کشور روز ولادت امام علی (ع) روز مددکار نامیده شده است، مددکاری، پیشه ای با ارزش است که از امامان معصوم الگو گرفته شده و ما مددکاران این افتخار را داریم که کار مددکاری را برای حل مشکلات دردمندان و مددجویان انجام می دهیم .

محسن ارشدزاده با بیان این‌که مددکاری، کاری علمی، اخلاقی و هنری محسوب می شود، افزود: معتقدم مددکاران از لحاظ علمی و تخصصی باید مهارت و توانایی علمی لازم را کسب کنند و این کار باید ریشه و پشتوانه علمی داشته باشد بر همین اساس توصیه می کنم همکاران از لحاظ علمی به مهارت علمی مسلط باشند.

وی ادامه داد: مددکاری کاری اخلاقی است، چرا که مددکار با افراد آسیب دیده، محروم و...  سرو کار دارد،  بنابراین انسانیت و معنویت و اخلاق در این کار حائز اهمیت است، در این شغل باید مددجوی دردمند که با کوله باری از مشکلات به مددکاران مراجعه می کند با صبر و حوصله مورد توجه قرار گیرد، لازمه مددکاری بهتر ارتقای صبر و حوصله و ظرفیت تحمل شنیدن گرفتاری های مددجویان است، چرا که در مرحله ی اول باید صبر و بردباری و اخلاق را ارتقا دهیم تا بتوانیم خدمات را به درستی و با رضایت و لبخند به مددجویان ارائه دهیم.

وی  مددکاری را کاری هنری عنوان کرد و افزود: مددکاران باید با استفاده از علم، اخلاق و انسانیت توانایی حل مشکلات را داشته باشند، با توجه به این‌که برخی از مددجویان با مشکلات متعددی مواجه هستند، بنابراین این هنر مددجو است که با هنر خود هریک از مشکلات آن ها را با برنامه ریزی حل کند.

مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که  بیش از ۹۰۰ مددکار در استان به صورت مستقیم و غیرمستقیم مددکاری می کنند افزود حدود ۶۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم در ارتباط با مشکلات مددجویان و300 نفر از مددکاران در استان به صورت مستقیم در سه حوزه ی توان بخشی، اجتماعی و پیشگیری فعالیت می‌کنند به طوری که یک سوم همکاران در بهزیستی به صورت مستقیم و دو سوم نیز به صورت غیر مستقیم کار مددکاری انجام‌ می دهند. 

وی ضمن قدردانی از مددکاران بخش دولتی و غیردولتی، گفت: در بخش‌های غیر دولتی از جمله کلینک های مددکاری، موسسات خیریه ای و شرکای اجتماعی استان بیش از ۲۰۰ نفر مددکاری می کنند، معتقدم خیرانی که در استان حامی مددجویان بهزیستی هستند با نیت خیرخواهانه کار مددکاری انجام می دهند.

همزمان با گرامیداشت روز مددکار اجتماعی با حضور نائب رئیس انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران و مدیران استانی از مددکاران نمونه استانی در تبریز تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: