• یکشنبه ۱۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1687-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

استقبال گردشگران نوروزی از بوم گردی عشایری و تورهای طبیعت گردی خداآفرین

مدیر و قائم مقام مدیرعامل در مرکز خداآفرین گفت: استقبال گردشگران نوروزی از بوم گردی عشایری و تورهای طبیعت گردی خداآفرین افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمدرضا نیافر با اعلام این خبر گفت: کمپ عشایر با هدف بوم گردی عشایری در سایت قایقرانی خداآفرین برپا شده است و در صورت استقبال گردشگران و مسافران این کمپ به طور دائمی فعالیت خواهد کرد.

وی اظهار کرد: نوروز امسال برنامه های متنوعی همچون اجراهای زنده موسیقی عاشیقی در 4 نوبت، تورهای طبیعت گردی در 3 نوبت، همایش پیاده روی و مسابقات بومی محلی در مرکز خداآفرین انجام گرفته است.

نیافر تاکید کرد: محوریت برنامه‌های خداآفرین بر پایه صنعت گردشگری‌ تنظیم شده است و این منطقه به دلیل همجواری با برخی از جاذبه.های گردشگری استان همچون جنگل‌های ارسباران و زیبایی های طبیعی، پتانسیل بالایی در این زمینه دارد.

وی با اشاره به روند اجرایی ثبت جهانی جنگل های ارسباران، خاطرنشان کرد: در صورت اتمام ثبت جهانی این جنگل‌ها، خداآفرین و ظرفیت‌های گردشگری این منطقه به جهانیان معرفی خواهد شد.

نیافر در ادامه گفت: تفرجگاه سد خداآفرین و پل.های تاریخی خداآفرین، بیشترین بازدید را در بین آثار طبیعی و تاریخی منطقه داشته.اند.

نیافر با اشاره به آمار اسکان نوروزی، تصریح کرد: تا پایان 10 فروردین 97 تعداد 700 نفر در مجتمع اقامتی خداآفرین اسکان یافته‌اند و مدارس این منطقه نیز آمار اسکان روزانه 120 نفر را ثبت کرده‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: